Вилучення зламаного інструмента з каналу зуба

Пацієнтка звернулася в клініку зі скаргами на біль в зубі на нижній щелепі праворуч. Рентгенологічне обстеження показало наявність запального процесу в області верхівок коренів 47 зуба. Причина запалення – неякісне лікування каналів цього зуба. Раніше пацієнтка зверталася в іншу клініку, де їй запропонували видалення, як єдиний варіант лікування. Причиною вибору такого радикального методу послугував виявлений на рентгенографії зламаний інструмент в каналі. При наявності інструмента в каналі, не кожен лікар зуміє пройти канал до кінця і ретельно його продезінфікувати, адже для цього необхідні певні навички і мікроскоп.

Лікар детально вивчила розташування інструмента на комп’ютерній томографії та провела ендодонтичне лікування під мікроскопом в 2 візити:

  • в перший візит лікар дістала уламок інструмента з каналу зуба, очистила всі кореневі канали і заповнила їх дезінфікуючим препаратом, зуб закрила тимчасовою пломбою.
  • на момент другого візиту (через 2 тижні) біль у пацієнтки був відсутній, лікар запломбувала канали зуба гарячою гутаперчею і відновила зуб під подальше протезування керамічною реставрацією.

Після остаточного пломбування каналів за такими зубами необхідно спостерігати: кожні 6 місяців, приходити на рентгенографію для контролю загоєння. Для того, щоб зуб слугував довго, потрібно обов’язково накрити його керамічною реставрацією для забезпечення повної герметизації. На жаль, ніяка композитна пломба не може забезпечити тривалу герметичність і рано чи пізно починає підтікати, а значить в канали знову може потрапити інфекція.

Діагностична рентгенографія зуба

Вид зуба в мікроскоп з фрагментом вилученого інструмента

Рентгенографія після вилучення зламаного інструмента з каналу зуба

Контрольна рентгенографія після постійного пломбування каналів

Записатися на прийом

Scroll Up