Вилучення каналонаповнювача з каналу зуба

Пацієнтка прийшла за направленням свого лікуючого стоматолога з метою вилучення зламаного каналонаповнювача із каналу зуба. Інструмент заважав лікарю пройти і якісно очистити канал. На коренях цього зуба є запальний процес, який дає про себе знати періодичним ниючим болем, що проходить після прийому протизапальних препаратів. Також навколо цього зуба відмічається незначний набряк.

Якщо не прибрати інфекцію з кореневого каналу, то запальний процес буде прогресувати. Надалі на цьому зубі може виникнути гранульома або кіста, які при зниженні імунітету нагноюються. Крім сильного болю і вираженого набряку, цей процес може загрожувати втратою зуба або навіть кількох, якщо кіста виросте.

На прицільній рентгенографії ми бачимо фрагмент каналонаповнювача в каналі – це інструмент, яким раніше вносили пломбувальну пасту в канал. Причин поломки інструменту може бути кілька: це і складна, атипова анатомія кореневих каналів і те, що лікар працював без візуалізації і збільшення. Без мікроскопа стоматолог не міг побачити, що в середній третині канали сходяться, через що інструмент заклинив і зламався.

На вилучення цього інструменту ми витратили близько години, але така процедура може зайняти значно більше часу, іноді навіть кілька візитів. Оскільки інструмент знаходився в значно викривленому каналі, було дуже складно вилучити його, не розширюючи при цьому канал. Після успішного вилучення уламка ми запломбували нижні ⅔ каналу гарячою гутаперчею. Далі пацієнт повернеться до свого свого лікуючого стоматолога, який встановить штифти в верхню третину каналів, відновить куксу зуба і накриє його керамічної коронкою.

Незважаючи на моторошний вигляд рентгенівських знімків зубів з інструментами в коренях, їх вилучення не завжди доцільне. Необхідно оцінити ризики, і якщо канал вдається пройти і продезінфікувати, обійшовши інструмент, то уламок можна залишити. Адже надмірне розширення каналу робить його стінки тонкими, а це загрожує тріщиною кореня. А зуби з тріщиною кореня підлягають обов’язковому видаленню.

До лікування

Видалений фрагмент інструменту

Пломбування каналів гарячою гутаперчею

Записатися на прийом

Scroll Up