Відновлення молочних зубів цирконієвими коронками

Маленьку дівчинку 2.5 років на консультацію привели батьки. Дитину не турбували больові відчуття, але батьків непокоїли зруйновані карієсом зуби і, як наслідок, порушення естетики посмішки.

Лікар запропонувала батькам 2 плани лікування. У першому варіанті зуби відновлюються фотополімерними реставраціями, а в другому – естетичними коронками з оксиду цирконію.

Батьки розповіли лікарю, що дитина – дуже активна, полюбляє гризти тверді овочі і фрукти, тому важливо, щоб пломби і реставрації не сколювалися від навантаження. Зваживши усі за і проти, батьки разом з лікарем прийняли рішення на користь коронок, а все тому що:

  • цирконій набагато міцніший фотополімера, навіть при підвищених навантаженнях він не сколюється і не стирається;
  • з часом цирконієва коронка не змінює свій зовнішній вигляд, зберігає колір і блиск;
  • цирконієва коронка більш гігієнічна, тому що на її поверхні не накопичується наліт;
  • цирконієві коронки мають найвищу біосумісність з тканинами ротової порожнини, не викликають алергічних реакцій.

За 3 години лікування в стані медикаментозного сну лікар пролікувала канали в п’яти зубах із запаленням пульпи, вилікувала карієс в одному зубі і провела герметизацію фісур в 2 нижніх зубах. Зуби з пульпітом, де лікувалися канали, лікар відновила за допомогою коронок: 4 цирконієвих у фронтальній ділянці і 2 металеві – на жувальних зубах. Ясна після такого лікування відновлюються протягом декількох днів.

Малеча пішла додому з “голлівудською” посмішкою і новими засобами по догляду за зубками. Через місяць ми чекаємо дівчинку на контрольний огляд.

До лікування

Зуби верхньої щелепи до лікування

Після лікування

Записатися на прийом

Scroll Up