Видалення 4-х зубів мудрості в 2 етапи

Молодий хлопець звернувся зі скаргами на ниючий біль в області нижньої щелепи праворуч. Після обстеження, яке включало в себе: огляд, опитування, ортопантомографію (панорамний знімок), лікар поставив діагноз – утруднене прорізування 48 зуба, ускладнене ретромолярним абсцесом (нагноєнням).

На панорамному знімку ми також бачимо повну ретенцию інших “восьмих” зубів, це означає, що зуби не прорізалися, вони знаходяться в кістці щелепи, і в порожнині рота їх не видно. Такий стан 8-х зубів в будь-який момент може ускладнитися запальним процесом навколишніх тканин і/або руйнуванням сусідніх зубів.

За погодженням з пацієнтом ми провели двоетапне хірургічне втручання – атипове видалення 18, 28, 38 і 48 зубів з розкриттям абсцесу в області 48 зуба. Спочатку хірург видалив зуби мудрості з правого боку, заповнив лунки колагеновими флісами, які фіксують кров’яний згусток і тим самим сприяють кращому загоєнню рани, наклав шви, а в області абсцесу встановив дренаж. Через кілька днів лікар видалив зуби мудрості з іншого боку. Відразу після першої операції була призначена загальна медикаментозна терапія, в тому числі антибактеріальна.

Післяопераційний період пройшов без ускладнень. Через 2 тижні зняли шви.

До лікування

Після видалення зубів мудрості

Записатися на прийом

Scroll Up