Що таке чутливість зубів і чому вона виникає?

Багатьом людям знайома гостра, що жалить, що пронизує біль в зубах при вживанні холодних або гарячих напоїв, солодких або кислих продуктів. На щастя, біль ця не триває довше 30 секунд, але цей факт мало втішає людей, які це відчувають.

Що ж може викликати ці неприємні відчуття?

Часто можна почути пояснення «У мене чутлива емаль». Хоча насправді підвищеною чутливістю володіє зовсім не зубна емаль, а розташований під нею дентин. Емаль захищає цю вразливу тканину від агресивного впливу різних факторів. Однак в силу деяких причин зубна емаль може стоншуватися і навіть руйнуватися, і тоді дентин залишається беззахисним.

Також дентин містить мікроскопічні канали («тубули»), які ведуть до нерву зуба. Якщо тубули дентину оголюються в результаті атрофії ясен або ерозії емалі, нерви реагують на температурні або інші дії, і це проявляється підвищеною чутливістю зубів.

Що викликає чутливість

Причин виникнення чутливості зубів досить багато. Нижче перераховані деякі з них:

– нервові і ендокринні захворювання;

– особливий гормональний стан (клімакс, вагітність);

– бруксизм (скрегіт зубами уві сні);

– атрофія ясен і оголення коренів зубів;

– пародонтит;

– патології прикусу;

– зловживання газованими і кислими напоями;

– вживання дуже холодної і дуже гарячої їжі і напоїв;

– нерегулярна і неякісна чистка зубів;

– надмірний тиск при чищенні зубів, використання занадто жорсткої зубної щітки, а також пасти з високою абразивністю.

Що ж робити? 

Дієта

Намагайтеся вживати менше солодощів, кислих продуктів і газованої води, які можуть провокувати чутливість. Простежте, щоб у вашому раціоні було достатньо вітаміну А (його дефіцит – одна з причин виникнення чутливості). І не забудьте після їжі прополоскати рот, а в ідеалі – почистити зуби м’якою щіткою.

Гігієна

Підберіть м’яку, нетравмуючу щітку. Не застосовуйте надмірних зусиль при чищенні, робіть вертикальні, а не горизонтальні рухи. Відмовтеся від високоабразивних паст, а замість них підберіть спеціальну ремінералізуючу пасту, вона буде насичувати емаль мінералами і зміцнювати її. Ефект від застосування таких паст буде помітний вже через кілька днів. Порадьтеся зі своїм стоматологом і пройдіть в клініці процедуру флюоризації. Не користуйтеся відбілюючими пастами і не робіть відбілюючих процедур – вони вимивають мінерали з емалі, що посилює чутливість зубів.

Scroll Up