Виправлення прикусу і вирівнювання зубних рядів

Виправлення прикуса у дорослих та дітей

Щоб стоматолог ортодонт міг поставити вам точний діагноз і спланувати заходи щодо вирівнювання зубного ряду і виправлення прикусу, необхідний цілий ряд досліджень, розрахунків і показань. Складання чіткого плану лікування неможливо без розуміння анатомії кісток, напрямку росту зубів, їх розташування, роботи м’язів і суглоба.

На основі цих даних можна передбачити напрямок переміщення зубів і спланувати майбутню посмішку, а також передбачити і уникнути можливих проблем в лікуванні.

  • Панорамний рентген допомагає визначити кількість і якість зубів, їх ріст і стадію розвитку.
  • ТРГ, цефалометрія (бічна проекція черепа) демонструє будову черепа, співвідношення щелеп між собою, напрямок росту кісток і зубів.
  • Гіпсові моделі, за допомогою яких аналізується співвідношення щелеп, розміри зубів, розраховується рівень скупченості зубів і симетрія. По моделях також розраховуються індекси дефіциту місця.
  • Фотографії пацієнта – в анфас, профіль і посмішка – демонструють симетрію особи, гармонійність профілю. Контрольні знімки виконуються і в кінці лікування, щоб можна було порівняти, як змінилася ваша усмішка.

Після того, як всі етапи діагностики завершені, лікар може планувати лікування пацієнта.

Існує безліч методик для виправлення прикусу. Головними критеріями вибору є швидкість лікування, зручність носіння і естетика.

Найбільш поширені і ефективні методики – це брекет-системи і елайнери.

Брекет-системи

Для переміщення зубів необхідний постійний тиск, що досягається завдяки дузі, що з’єднує між собою всі замочки брекетів. Крок за кроком вона переміщує зуби в потрібне положення.

Сьогодні для комфорту і естетичного задоволення вченими розроблені кілька видів брекетів:

  • металева брекет-система – і брекети, і дуги виготовлені з металу. Це найбільш відома, доступна і широко застосовна брекет-система. Через те, що сила тертя між дугою і пазом брекета менша, ніж при використанні інших матеріалів, переміщення зубів до нормального стану відбувається в більш короткі терміни;
  • керамічна брекет-система – брекети виготовлені з кераміки, вони менш помітні, до них менше пристає наліт. Ця система більш зручна для пацієнтів, яким важлива естетика, але через підвищене тертя між дугою і брекетом тривалість лікування довша ніж у інших систем;
  • самолігуюча брекет-система. Менший розмір самих брекетів, мінімальне тертя між дугою і пазом брекета, а значить і найбільш швидке лікування. Сила, з якою переміщаються зуби, більш адаптована до природних рухів, ніж в звичайних брекет-системах, а значить, переміщення зубів відбувається безболісно і набагато легше переноситься пацієнтами. Робота з такими системами не вимагає додаткових оглядів та активацій. Пацієнт рідше приходить на корекцію, і в підсумку, економить час і гроші;

Елайнери

Так звана невидима система корекції положення зубів, що представляє собою прозорі пластикові капи Invisalign – чохол для кожного зуба, які надягають на зубні ряди без додаткових матеріалів.

Переміщення зубів відбувається завдяки поетапнії зміні кап, кожна з яких потрохи рухає зуби.

Принцип дії кап не відрізняється від дії брекетів: тільки коригуючий тиск на зуби створюють не брекети, а стінки капи. Капи Invisalign надягають на обидва зубних рядыв і змінюють один раз в 2-3 тижні.

Основна перевага системи Invisalign – її непомітність, це дуже важливо для публічних людей, для яких дуже важлива естетика і які не можуть собі дозволити носіння брекетів. До того ж, капи Invisalign можна зняти в будь-який момент (для гігієни, під час їди, перед переговорами і важливими зустрічами) і також легко надіти на зуби. Звикання до них відбувається за кілька годин, так як щільне прилягання до зубів не створює дискомфорту в роті навіть під час прийому їжі.

На кожному етапі зміни кап лікар і пацієнт звіряють положення зубів, виготовляють контрольні моделі. Ми намагаємось не виготовляти капи Invisalign для всього курсу лікування заздалегідь, оскільки особисті обставини пацієнтів досить часто вносять корективи в плани.

Ціни

Найменування послугиЦіна (грн)
Комплекс ортодонтичної діагностики (дитячий)1 800 грн
Комплекс ортодонтичної діагностики (дорослий)2 450 грн
Фіксація металевої брекет-системи на 1 щелепувід 8 900 грн
Фіксація самолігуючої (безлігатурної) металевої брекет-системи на 1 щелепувід 14 600 грн
Фіксація самолігуючої (безлігатурної) керамічної брекет-системи на 1 щелепувід 17 000 грн
Встановлення корекційного дитячого апарату (пластинка)від 3 000 грн
Корекція положення зубів на елайнерах (невидимі капи)(курс лікування)від 40 000 грн

Дану послугу надають

Приклади виконаних робіт

Записатися на прийом

Scroll Up