Видалення зуба мудрості

Зуби мудрості, або «вісімки» прорізуються зазвичай до 20 років, і вже на етапі росту встигають добряче помучити свого господаря. Сучасна стоматологія рекомендує провести видалення зуба мудрості. Дуже давно, коли людина в основному харчувалася грубою, непереробленою їжею, ці зуби несли велике жувальне навантаження. Зараз же вони перетворилися в рудимент і для ефективного пережовування їжі вже не потрібні. Більш того, внаслідок еволюції все більше людей народжується без зачатків зубів мудрості.

Що ж робити з «вісімками», чи потрібно видаляти зуби мудрості без потреби?

При профілактичному огляді лікар обов’язково зверне увагу на восьмі зуби – чи повністю  прорізалися, чи не травмують сусідні «сімки», чи не уражені карієсом. Якщо «вісімки» стоять в правильному положенні, мають зуби-антагоністи, і повністю здорові – їх можна не видаляти. Але якщо є мінімальні чинники ризику, лыкар наполягатиме на видаленні.

Видалення зуба мудрості обов’язково в наступних випадках:

  • атипове розміщення зуба – зуб частково або повністю лежить в кістці, впирається коронкою або корінням в сусідній;
  • ясна над зубом, що не прорізався запалені;
  • зуб уражений карієсом;
  • при зростанні коронка зуба травмує «сімку» або слизову щоки;
  • погана гігієна «вісімок» – пацієнтові важко добре почистити зуби, на них накопичується наліт, і вони стають «джерелом інфекції» в ротовій порожнині;
  • «мудрим зубам» не вистачає місця в щелепі і вони зміщують інші, виникає скупченість зубів;
  • при плануванні ортодонтичного лікування.

Якщо ж у вас «вісімки» не прорізалися, не поспішайте радіти тому, що їх у вас немає – зробіть панорамний знімок, там вас може чекати сюрприз у вигляді атипово розташованих зубів, що лежать в кістці.

Володимир Івченко, хірург, розповідає про те, навіщо і як потрібно видаляти зуби мудрості

Коли вердикт «на вихід!»

У NanoClinic стоматологи хірурги мають великий досвід видалення «вісімок» різної складності. У нас є напрацьовані протоколи, спрямовані на те, щоб мінімізувати травму тканин і скоротити термін реабілітації після видалення.

По-перше, перед видаленням лікар обов’язково зробить прицільний знімок зуба, щоб оцінити довжину і вигин коренів. У разі особливо довгих і вигнутих коренів знадобиться і 3D знімок сегмента щелепи – на ньому лікар може побачити не тільки зуб, але і прилеглі нерви, а значить – виключити їх пошкодження в ході операції.

По-друге, в разі складних видалень ми використовуємо п’єзоапарат, який дає можливість розпилювати кістку, не пошкоджуючи при цьому судини та інші м’які тканини. При п’єзохірургії зменшується втрата крові, а значить мінімізується ризик післяопераційних гематом і набряків.

По-третє, при атипово розміщеній «вісімці» або складній анатомії, лікар зазвичай розрізає зуб на кілька частин і обережно по черзі виймає ці частини. Це зводить до мінімуму ризики пошкодження сусіднього зуба і м’яких тканин, дозволяє максимально дбайливо провести втручання і скорочує реабілітаційний період.

І нарешті, ми використовуємо колагенові фліси, які лікар вкладає в лунку і зашиває ясна. Такі фліси фіксують кров’яний згусток, стимулюють зростання нової кісткової тканини на місці дефекту і прискорюють загоєння рани.

Після видалення лікар може виписати антибактеріальні, знеболюючі і протизапальні препарати, рекомендувати полоскання сольовим розчином і ополіскувачем, що містить хлоргексидин. Шви після видалення «вісімок» знімають через 8-10 днів.

Якщо видалення зуба мудрості не було ускладнене атиповим положенням або запальним процесом, вам не буде потрібна тривала реабілітація. Вже на наступний день ви зможете вийти на роботу. Якщо ж по знімку лікар прогнозує складне видалення, він обов’язково обговорить з вами післяопераційний період і реабілітацію.

Що слід пам'ятати

  • Якщо вас турбує зуб мудрості, ви відчуваєте неінтенсивний ниючий біль, не чекайте, поки від болю не зможете спати, зверніться до лікаря, якомога раніше. При гострому запаленні, особливо гнійному, видалення протипоказане. Вам доведеться кілька днів пити антибіотики, чекати, поки запалення піде – і тільки тоді планувати хірургічне втручання.
  • Видалення зуба мудрості в Києві – це хірургічна операція, яка вимагає від лікаря майстерності, а від пацієнта – дисципліни і неухильного дотримання рекомендацій лікаря.
  • Після видалення не рекомендується проводити ніяких стоматологічних процедур до повного загоєння операційного поля.

Видалення зуба мудрості - Ціна

Найменування послугиЦіна (грн)
Видалення зуба “мудрості” (включаючи анестезію, шви, колагенову губку)від 1 800 до 2 300 грн
Видалення ретинованого зуба “мудрості” (атипове)від 2 800 до 4 500 грн
Використання п’єзохірургічного апарату PIEZOTOME (ультразвуковий ніж)1 500 грн

Дану послугу надають

Приклади виконаних робіт

Відгуки клієнтів

Записатися на прийом

Scroll Up