
При плануванні вагітності майбутній мамі необхідно відвідати стоматолога, провести ретельний огляд ротової порожнини, спланувати і пройти стоматологічне лікування. Адже під час вагітності можливості лікаря надати допомогу будуть істотно обмежені.
Якщо ж проблеми з зубами не вдалося вирішити до вагітності, найбільш сприятливий час для медичного втручання – другий триместр: в цей час всі органи і тканини вже сформувалися, дитинка росте і набирається сил. Якщо ж зубний біль застав вас в першому або третьому триместрі, лікар-стоматолог попросить вас додатково проконсультуватися з вашим гінекологом і отримати висновок про відсутність пов’язаних з особливим становищем ризиків і можливості стоматологічного лікування.
Пам’ятайте: огляд та консультація лікаря-стоматолога ДО вагітності може заощадити вам безліч хвилювань і стресу.
На що звернути увагу вагітної?
Виношуючи дитину, жінка відчуває суттєві зміни – змінюється гормональний тлі, обмін речовин, зростає витрата кальцію, фтору та інших мікроелементів, знижується імунітет. Все це створює умови для виникнення і розвитку хвороб ротової порожнини.
Гінгівіт вагітних — запалення і кровоточивість ясен, викликана бактеріями, що містяться в залишках їжі і зубному нальоті. Гінгівіт може мати і гормональні чинники: підвищення рівня естрогену і прогестерону стимулює формування нових капілярів в яснах, від чого вони набрякають і стають гіперчутливими.
Нерідко при кровоточивості ясен вагітні намагаються особливо дбайливо чистити зуби, щоб не пошкодити і без того хворобливі ясна, тим самим посилюючи проблему, адже нальоту залишається все більше. Але навіть ретельне дотримання гігієни не завжди вирішує проблему – потрібна професійна чистка, зняття зубних відкладень і протизапальна терапія. Все це ви зможете отримати в NanoClinic.
Найбільш сприятливий час для стоматологічного лікування – другий триместр вагітності. У всіх інших випадках потрібно висновок гінеколога.
Карієс — руйнування емалі зуба під дією бактерій, ускладнюється ще й підвищеним споживанням кальцію дитиною і зміною харчових звичок мами. Не вилікуваний карієс – це постійне джерело інфекції в організмі. По-перше, якщо вчасно не полікувати карієс, він буде розвиватися, глибина каріозної порожнини збільшуватися, а інфекція – захоплює нові і нові тканини.
Пародонтит — порушення зубоясневого прикріплення і формування «ясенних кишень» – виникає через погіршення кровообігу і зниження імунітету вагітної, погіршується поганою гігієною і патологіями прикусу. Стан полегшить якісна професійна чистка та використання спеціальних профілактичних паст вдома.
Чого не можна робити під час вагітності?
- Не лікувати хворий зуб, зберігаючи таким чином осередок постійної інфекції.
- Використовувати анестетики, що містять адреналін у високій концентрації.
- Вибілювати зуби.
- Здійснювати хірургічні втручання, такі як видалення зубів або імплантація. Видалення зубів вагітним проводять тільки в разі крайньої необхідності, якщо консервативне лікування безуспішно, а больовий синдром – постійний і сильний.
- Робити рентген без крайньої потреби.
Ціни
Найменування послуги | Ціна (грн) |
---|---|
Первинна консультація зі складанням ситуативного плану лікування | 200 грн |
Комп’ютерна анестезія апаратом STA | 350 грн |
Відновлення дефекту твердих тканин зуба каріозного і некаріозного ураження фотокомпозитом (включаючи анестезію і коффердам) | від 1 340 до 1 900 грн |
Естетико-функціональна реставрація зуба (включаючи анестезію і коффердам) | від 2 800 до 3 200 грн |