Стоматологія для вагітних

При плануванні вагітності майбутній мамі необхідно відвідати стоматолога, провести ретельний огляд ротової порожнини, спланувати і пройти стоматологічне лікування. Адже під час вагітності можливості лікаря надати допомогу будуть істотно обмежені.

Якщо ж проблеми з зубами не вдалося вирішити до вагітності, найбільш сприятливий час для медичного втручання – другий триместр: в цей час всі органи і тканини вже сформувалися, дитинка росте і набирається сил. Якщо ж зубний біль застав вас в першому або третьому триместрі, лікар-стоматолог попросить вас додатково проконсультуватися з вашим гінекологом і отримати висновок про відсутність пов’язаних з особливим становищем ризиків і можливості стоматологічного лікування.

Пам’ятайте: огляд та консультація лікаря-стоматолога ДО вагітності може заощадити вам безліч хвилювань і стресу.

На що звернути увагу вагітної?

Виношуючи дитину, жінка відчуває суттєві зміни – змінюється гормональний тлі, обмін речовин, зростає витрата кальцію, фтору та інших мікроелементів, знижується імунітет. Все це створює умови для виникнення і розвитку хвороб ротової порожнини.

Гінгівіт вагітних — запалення і кровоточивість ясен, викликана бактеріями, що містяться в залишках їжі і зубному нальоті. Гінгівіт може мати і гормональні чинники: підвищення рівня естрогену і прогестерону стимулює формування нових капілярів в яснах, від чого вони набрякають і стають гіперчутливими.

Нерідко при кровоточивості ясен вагітні намагаються особливо дбайливо чистити зуби, щоб не пошкодити і без того хворобливі ясна, тим самим посилюючи проблему, адже нальоту залишається все більше. Але навіть ретельне дотримання гігієни не завжди вирішує проблему – потрібна професійна чистка, зняття зубних відкладень і протизапальна терапія. Все це ви зможете отримати в NanoClinic.

Найбільш сприятливий час для стоматологічного лікування – другий триместр вагітності. У всіх інших випадках потрібно висновок гінеколога.

Карієс — руйнування емалі зуба під дією бактерій, ускладнюється ще й підвищеним споживанням кальцію дитиною і зміною харчових звичок мами. Не вилікуваний карієс – це постійне джерело інфекції в організмі. По-перше, якщо вчасно не полікувати карієс, він буде розвиватися, глибина каріозної порожнини збільшуватися, а інфекція – захоплює нові і нові тканини.

Пародонтит — порушення зубоясневого прикріплення і формування «ясенних кишень» – виникає через погіршення кровообігу і зниження імунітету вагітної, погіршується поганою гігієною і патологіями прикусу. Стан полегшить якісна професійна чистка та використання спеціальних профілактичних паст вдома.

Чого не можна робити під час вагітності?

  • Не лікувати хворий зуб, зберігаючи таким чином осередок постійної інфекції.
  • Використовувати анестетики, що містять адреналін у високій концентрації.
  • Вибілювати зуби.
  • Здійснювати хірургічні втручання, такі як видалення зубів або імплантація. Видалення зубів вагітним проводять тільки в разі крайньої необхідності, якщо консервативне лікування безуспішно, а больовий синдром – постійний і сильний.
  • Робити рентген без крайньої потреби.

Ціни

Найменування послугиЦіна (грн)
Первинна консультація зі складанням ситуативного плану лікування200 грн
Комп’ютерна анестезія апаратом STA350 грн
Відновлення дефекту твердих тканин зуба каріозного і некаріозного ураження фотокомпозитом (включаючи анестезію і коффердам)від 1 340 до 1 900 грн
Естетико-функціональна реставрація зуба (включаючи анестезію і коффердам)від 2 800 до 3 200 грн

Дану послугу надають

Записатися на прийом

Scroll Up