Реставрація зубів

Художні реставрації зубів

— Лікар, зробіть мені реставрацію, —  мабуть, це прохання лікар-стоматолог чує частіше за інші. Реставрацією називають відновлення функціональних і естетичних властивостей зуба. Давайте розберемося, якими бувають реставрації, і коли вони застосовуються.

Лікар порекомендує вам провести реставрацію, якщо у вас:

 • тріщини в емалі
 • відколи емалі або тіла зуба
 • видимі проміжки між зубами
 • небажана зміна кольору емалі
 • спостерігається зміна форми зубів внаслідок стертості
 • необхідне відновлення коронки зуба після карієсу

Віра Дацер, терапевт-пародонтолог, розповідає про особливості реставрації зубів

Прямі реставрації — це відновлення коронки зуба за допомогою фотополімерного композиту. Лікар виконує таку реставрацію безпосередньо в клініці за одне відвідування.

Зазвичай до композитної реставрації вдаються, якщо пошкодження коронкової частини зуба незначні, серйозна зміна форми зуба не потрібна, зуб – живий і не піддавався ендодонтичному лікуванню.

Плюси:

 • відносно короткий час на виготовлення (реставрація одного зуба – година-півтори);
 • невисока вартість;
 • при використанні якісних композитів, непогана естетика – такі зуби виглядають досить натурально і красиво.

Мінуси:

 • згодом композитний матеріал втрачає герметичність, період служби таких реставрацій – близько 5-7 років;
 • композит насичує пігмент з їжі і напоїв, які ми вживаємо, відповідно для того, щоб реставрації зберігали свій колір необхідна регулярна професійна чистка та полірування. Без належного догляду композитні реставрації втрачають свою естетику.

Вартісь:
Естетика:
Довговічність:

Непрямі реставрації вимагають лабораторного виготовлення. Лікар отримує відбиток зубів, які необхідно відреставрувати, і передає ці дані в зуботехнічну лабораторію. За цим відбитком зубні техніки виготовляють керамічні реставрації, які лікар приклеює на спеціальний композит. Термін виконання реставрації від моменту препарування до фіксації від декількох днів до двох тижнів.

Непрямі реставрації застосовують у випадках, коли планується значна зміна форми зуба, а також якщо раніше цей зуб піддавався ендодонтичному лікуванню (для збереження результату ендо- лікування необхідна підтримка герметичності, керамічна реставрація забезпечує кращу герметичність на довгий термін).

Плюси:

 • Якісні керамічні реставрації виглядають чудово: вони повністю повторюють природню анатомію зубів, передають перепади кольору емалі і світлозаломлення, мають прозорий ріжучий край. Вони не відрізняються від природніх зубів, тільки гарніші.
 • Керамічні реставрації дуже міцні, вони забезпечують герметичність протягом довгого часу, термін служби такої реставрації – до 20 років.
 • Кераміка не така пориста, як натуральна емаль людини, на ній менше накопичується наліт і відкладається зубний камінь. Але це не означає, що керамічні зуби не треба чистити! Якісна і регулярна гігієна – запорука довгої служби керамічних реставрацій.

Мінуси:

 • керамічні реставрації істотно дорожче композитних.
 • пацієнт змушений чекати, поки лабораторія виготовить реставрації.

Вартість:
Естетика:
Довговічність:

Про що слід пам'ятати при плануванні реставрацій

Вибираючи між прямими і непрямими реставраціями, прислухайтеся до поради лікаря – він оцінює ситуацію не тільки з точки зору дорого-дешево, швидко-довго, він бачить ваші індивідуальні особливості, знає про стан зубів і ясен, розуміє, що може вплинути на термін служби вашої реставрації.

Іноді для оптимального естетичного результату потрібна пластика м’яких тканин навколо зубів, що реставруються. Не треба цього боятися. Стан ясен значно впливає на те, як реставрація буде носитися і скільки вона прослугує.

При неправильному прикусі реставрації схильні до підвищеного зносушування і травматизму. Через неправильний розподіл жувального навантаження реставрації можуть сколюватись. Для того, щоб цього уникнути, проконсультуйтеся з лікарем-ортодонтом.

Ціни

Найменування послугиЦіна (грн)
Відновлення дефекту твердих тканин зуба каріозного і некаріозного ураження фотокомпозитом (включаючи анестезію і коффердам)від 1 340 до 1 900 грн
Естетико-функціональна реставрація зуба (включаючи анестезію і коффердам)від 2 800 до 3 200 грн
Суцільнокерамічна коронка/вінір/вкладка (включаючи відбитки і фіксацію)від 6 800 грн

Дану послугу надають

Приклади виконаних робіт

Записатися на прийом

Scroll Up