Протезування при повній відсутності зубів

Імплантація при повній адентії - метод «Все на чотирьох»

Нещодавно при повній відсутності зубів вихід був тільки один – знімний протез. Альтернативи цьому методу не було, і пацієнт змушений був миритися зі значним погіршенням якості життя – з необхідністю знімати протез на ніч, з неможливістю їсти улюблені продукти, зі страхом, що протез може зміститися або випасти під час розмови або прийому їжі.

На щастя, сучасна стоматологія має методи відновлення зубного ряду без шкоди для якості життя пацієнта. Для пацієнтів старшої вікової групи ми практикуємо широко використовуваний в світі підхід «Все на чотирьох»: в кожну щелепу пацієнта ставимо чотири імпланта, а на них за допомогою спеціальних замків – мультиюнітів кріпимо керамічний зубний ряд. Такі зуби виглядають дуже природно, виконують повноцінну жувальну функцію, і не вимагають складання у склянку на ніч. Такий підхід – найшвидший і бюджетний спосіб протезування.

У чому полягають особливості такого методу?

Потрібно розуміти, що методика «Все на чотирьох» показана в основному літнім пацієнтам з повною адентією, або з масштабною втратою зубів унаслідок генералізованого пародонтиту. Вона також застосовується в умовах дефіциту кісткової тканини, який часто виникає через тривале носіння знімних протезів. Якщо дозволяє вік, а також висота і ширина кісткової тканини, лікар запропонує вам інші методи імплантації.

Важлива перевага методу «все на чотирьох» – короткий термін від хірургічного втручання до протезування: при неускладненому перебігу операції і типовому відновлювальному періоді тимчасові конструкції можна фіксувати навіть в день операції, або через кілька днів.

Володимир Івченко, хірург, розповідає про імплантацію у випадках повної відсутності зубів

Як проходить така операція?

Реабілітація пацієнтів з повною адентією в концепції «Все на чотирьох» – це складний комплекс стоматологічних процедур, які вимагають ретельної підготовки, майстерності лікаря і відповідального ставлення самого пацієнта.

I. Перший етап – діагностика

Перше, що зробить лікар – це направить пацієнта на комп’ютерну томографію. 3D знімки, які ми отримуємо за допомогою томографа, дають можливість оцінити об’єм кістки пацієнта, особливості розташування нижньощелепного каналу (де розташовується крупний нерв), а також виявити приховані вогнища запалення або дефекти кістки. Всі ці дані необхідні лікарю, щоб спланувати майбутню операцію, визначитися з діаметром і довжиною імплантів, переконатися в безпеці обраного підходу.

Також ми проводимо фотопротокол – робимо серію фотографій пацієнта.

II. Другий етап – визначення висоти прикусу і замовлення тимчасової конструкції в лабораторії

Для того, щоб майбутні зуби були не лише гарними, але і фізіологічно правильними по висоті, лікар за допомогою спеціальних воскових валиків заміряє висоту прикусу пацієнта. Ці дані клініка передає в лабораторію, де зубні техніки моделюють, а потім виготовляють індивідуальну тимчасову конструкцію – зубні ряди.

III. Третій етап – хірургічне втручання

В першу чергу, хірург видаляє старі корені, або зруйновані зуби, якщо у пацієнта такі залишилися. Потім він знімає кілька міліметрів кістки – верхній шар кістки пористий і м’який, якщо встановити імпланти в таку м’яку кістку, вони не матимуть достатньої первинної фіксації і вимагатимуть кількох місяців для остеоінтеграції, тобто проростання кісткової тканини через пори імпланта. Такий протокол зазвичай використовується при постановці одного або декількох одиночних імплантів. Але при імплантації в разі повної адентії тимчасові коронки встановлюють практично відразу, а значить необхідна дуже висока первинна фіксація імплантів, яка можлива тільки при установці їх в тверду і щільну кістку.

Після зачистки альвеолярного гребеня лікар встановлює по чотири імпланти в кожну щелепу. Імпланти повинні бути встановлені під певними кутами, які дозволяють пізніше зафіксувати на них ортопедичну конструкцію.

IV. Четвертий етап – фіксація зубних рядів

На етапі протезування лікар за допомогою спеціальних замків – мультиюнітів закріпить зубні ряди. Навіщо ж потрібен етап тимчасового протезування? По-перше, потрібен час, щоб після операції загоїлись м’які тканини, зійшов набряк.

По-друге, людина, яка тривалий час була без зубів або носила знімний протез, повинна заново навчитися жувати, вимовляти звуки і посміхатися. Перший час повний рот зубів здається чужорідним і вимагає адаптаційного періоду. І нарешті, якщо пацієнт якийсь час носить тимчасову конструкцію, то і він, і лікар дуже чітко розуміють, чи потрібна корекція розміру або форми зубів і яка саме. Все це дозволяє уникнути дорогих переробок постійних керамічних зубів.

V. І нарешті п’ятий етап – постійне протезування

За отриманими в клініці відбитками зуботехнічна лабораторія виготовляє два постійних керамічних зубних ряду, а лікар знімає тимчасові зуби, і зміцнює постійні.

І все, пацієнт може впевнено посміхатися життю!

Як проходить така операція?

Для того, щоб визначити, чи можлива в кожному окремому випадку імплантація в концепції «Все на чотирьох», лікарю необхідно провести огляд порожнини рота пацієнта, провести діагностику, зібрати анамнез (оцінити стан здоров’я пацієнта – як стоматологічного, так і загального, наявність хронічних захворювань і шкідливих звичок). Все це можна зробити за півгодини консультації в NanoClinic. Тільки після детального огляду та бесіди, лікар зможе підібрати для вас оптимальний спосіб відновлення зубів.

Дану послугу надають

Приклади виконаних робіт

Записатися на прийом

Scroll Up