Лікування зубів дітям уві сні

Далеко не всі діти спокійно ходять до стоматолога. Іноді позначаються старі травми насильницького лікування або страшилки, що розповіли «турботливі» дорослі. Іноді страх стоматолога – це побоювання невідомого і незрозумілого, болю. Хоч би чим пояснювались побоювання дитини лікувати зуби, запам’ятайте головне: метод утримання (коли дитину насильно утримують в кріслі і лікують проти її волі) завдає невиправної шкоди психіці малюка. Саме так виростають дорослі, що панічно бояться лікуватися і потребують довготривалої психотерапії для подолання набутої фобії. Ну і крім цього, насильницьке утримання підриває базову довіру дитини до світу взагалі, і до батьків зокрема.

Що ж робити, якщо малюк категорично не йде на контакт і відмовляється лікуватися? В таких випадках ми в NanoClinic практикуємо лікування під седацією.

Що таке седація?

Дослівно «седація» з латинської перекладається як «заспокоєння». Тобто маленькому пацієнтові внутрішньовенно вводять індивідуально розраховану дозу седативного препарату, тим самим занурюють його в сон і підтримують в цьому стані. Седація – це не загальний наркоз: при медикаментозному сні зберігається природне дихання, пацієнта не інтубують і не підключають до апарату штучної вентиляції легень, седація не вимагає тривалого часу для відновлення свідомості, по суті вона дуже схожа з природнім сном людини. Лікування проходить під постійним контролем лікаря-анестезіолога і супроводжується моніторингом показників серцебиття, артеріального тиску, вмісту кисню в крові.

Лікування під седацією дозволяє не тільки уникнути психологічної травми для дитини, воно також дає можливість лікарю за дві-три години виконати великий об’єм роботи.

Максим Левченко, лікар-анестезіолог, розповідає про можливості медикаментозного сну в стоматології

Як підготуватися до седації?

Лікування під седацією вимагає певної підготовки. В першу чергу, потрібна консультація з дитячим лікарем для того, щоб оцінити перелік робіт і розрахувати необхідний час сну. Потім, маленький пацієнт повинен здати розгорнутий аналіз крові і загальний аналіз сечі, на основі результатів цих аналізів і бесіди з батьками лікар-анестезіолог визначає, чи немає протипоказань для лікування уві сні і, при їх відсутності, погоджує можливу дату і час лікування.

Напередодні анестезіолог обов’язково зв’язується з батьками і пояснює всі нюанси – коли можна, і коли не можна їсти, у що одягнути дитину, що взяти з собою і як спланувати розпорядок в день процедури.

Протипоказання до седації

Седацію не проводять:

  • при повному шлунку;
  • при черепно-мозкових травмах;
  • при загостренні хронічних захворювань;
  • при серйозних серцево-судинних патологіях;
  • при продуктивному кашлі з великим виділенням мокроти.

Інші захворювання, навіть такі серйозні як ДЦП, епілепсія, синдром дефіциту уваги, аутизм, НЕ є протипоказаннями до лікування уві сні. В кожному окремому випадку лікар-анестезіолог вивчає особливості стану дитини і приймає рішення.

А що після?

Після припинення подачі в кровотік седативного препарату, дитина прокидається протягом 15-30 хвилин. Вона не пам’ятає ніяких медичних процедур крім спілкування з лікарем анестезіологом. Сонливість і млявість може зберігатися ще годину-півтори, але цей стан не вимагає ні постільного режиму, ні прийому медикаментів. Єдині ліки, які малюкові випише лікар, – це нурофен, щоб зняти неприємні відчуття після лікування зубів, особливо, якщо було проведено видалення одного або декількох зубчиків, і щоб уникнути підвищення температури, яке можливе після седації.

Малюка можна відразу поїти, а після повного пробудження – і годувати. Найоптимальніша їжа після лікування зубів уві сні – це морозиво: воно прохолодне, м’яке, не вимагає жування і містить глюкозу. А з яким задоволенням діти його наминають!

Ціни

Найменування послугиЦіна (грн)
Лікування уві сні (седація) (стоматологічне лікування оплачується окремо)3 000 грн/год

Дану послугу надають

Приклади виконаних робіт

Відгуки клієнтів

Записатися на прийом

Scroll Up