Герметизація фісур

Всі «жувальні» зуби мають поглиблення і боріздки різної форми і глибини – фісури. Там збираються залишки їжі і нальоту, а значить ці місця більше інших схильні до руйнівної дії карієсу. І відбувається це з наступних причин:

  • Через складну форму фісур дуже складно вичистити щіткою природні поглиблення, і заповнити їх речовинами, необхідними для ремінералізації емалі.
  • Дітям не вистачає терпіння і навичок щодня ретельно чистити зуби.
  • Дитяча любов до солодкого створює сприятливі умови для розмноження бактерій.

Дитячий лікар в NanoClinic проводить профілактику фісурного карієсу методом герметизації фісур, тобто заповнення поглиблень і боріздок спеціальним герметиком.

Неінвазивна герметизація фісур

Якщо зуби здорові і не уражені карієсом, проводиться неінвазивна герметизація:

  • Ізолюється поверхня, що оброблюється, від слини за допомогою спеціальних латексних хусток – коффердама. Така ізоляція також захищає слизові ротової порожнини від потрапляння на неї протравлювального гелю і самого герметика.
  • Обробляється поверхня зуба повітряно-абразивним апаратом ProphyFlex, який якісно очищає зуб від нальоту в найбільш важкодоступних місцях.
  • Лікар полірує поверхню зуба щіткою.
  • Зуб обробляють антисептичним розчином і кислотовмістним травильним гелем. Потім, гель змивають, оброблені фісури висушують повітрям.
  • Далі на підготовлену поверхню наносять герметик. Лікар ретельно стежить, щоб матеріал не потрапив на горбики, інакше він порушить правильну оклюзію, буде сколюватися і тим самим створювати сприятливе середовище для розмноження каріозних бактерій.
  • Після нанесення матеріал твердіє за допомогою фотополімерної лампи.

При необхідності лікар проводить корекцію згідно прикусу.

Герметизація фісур

Інвазивна герметизація фісур

Якщо ж фісури виражено пігментовані і лікар діагностував фісурний карієс, доводиться вдаватися до інвазивної герметизації. Від простої вона відрізняється тільки тим, що перед обробкою зуба травильним гелем і нанесенням герметизуючого матеріалу лікар повинен прибрати всі уражені карієсом тканини.

Герметизація фісур у дітей – відмінна профілактика карієсу. Але слід розуміти, що термін служби герметика рідко перевищує один рік. І навіть після цієї процедури необхідно регулярно відвідувати клініку для професійного чищення і профілактичного огляду у лікаря.

Герметизація фісур – це безпечний і ефективний засіб профілактики, але не варто чекати від цієї процедури чудес. Якщо зуб уражений карієсом, в ньому сформувалася каріозна порожнина, герметизація абсолютно марна. На цьому етапі необхідна повноцінна терапія і відновлення дефекту коронкової частини зуба за допомогою фотокомпозитних матеріалів. Оцінити масштаб ураження зуба і вибрати адекватні заходи і способи лікування може тільки лікар. Навіть якщо карієс здається маленькою плямою, ураження тканин може йти дуже глибоко і навіть вражати пульпу зуба. Щоб уникнути таких ситуацій, призначайте зустріч з дитячим лікарем хоча б раз на півроку і дисципліновано приходьте профілактичні огляди, гігієнічні чищення і інші профілактичні заходи.

Ціни

Найменування послугиЦіна (грн)
Герметизація фісурвід 600 грн

Дану послугу надають

Відгуки клієнтів

Записатися на прийом

Scroll Up