Атипове видалення зуба мудрості

Зуби мудрості – чемпіони по створенню проблем: то вони викликають біль і запалення ясен, поки прорізуються, то щедро діляться карієсом з сусідніми зубами, то впираються коронкою в «сімку» і травмують її, то викликають скупченість всіх зубів. Одна з найскладніших ситуацій з зубами мудрості – їх атипове положення. Що ж це таке і чим воно загрожує? Швидше за все доведеться застосовувати атипове видалення зуба мудрості.

Зважаючи на те, що щелепи сучасної людини значно менше, ніж декілька сотень років тому, треті моляри далеко не завжди можуть правильно прорізатися і вирости. Дуже часто «вісімки» ростуть під кутом, упираються коронкою в коронку сусіднього зуба, прорізуються тільки одним бугром, а всім іншим тілом зуба «сидять» в кістці, або повністю лежать в кістковій тканині. Всі ці положення зубів мудрості вважаються атиповими. У більшості таких випадків лікар рекомендуватиме видалення проблемних «вісімок». Винятком стануть лише ті випадки, коли корені, що лежать в кістці, проростають в гайморову пазуху або знаходяться небезпечно близько до гілок нижньощелепного нерва – при такому розташуванні ризики проведення операції дуже високі, і якщо зуб не турбує, краще його залишити, як є.

Коли видалення атипового зуба обов'язково?

  • якщо при прорізуванні «вісімка» травмує сусідній зуб або слизову щоки;
  • якщо коронка або корені ретинованого (що не прорізався) зуба впираються в корені сусіднього;
  • якщо навколо зуба, що прорізався запалені ясна, особливо, якщо виділяється гній;
  • якщо планується ортодонтичне лікування;
  • якщо зуб мудрості провокує сильний біль і почуття розпирання.

Володимир Івченко, хірург, розповідає про те, що таке атиповий видалення зуба мудрості

Як проходить атипове видалення зуба?

Будь-яке видалення – це хірургічне втручання, що вимагає відповідального ставлення і лікаря, і самого пацієнта. У разі ж атипово розміщених зубів, це досить складна операція, не дивно, що далеко не всі стоматологи-хірурги володіють необхідними навичками для таких видалень. У NanoClinic ми видаляємо «вісімки» будь-якої складності, в тому числі і зачатки за ортодонтичним показаннями.

Перше, що зробить лікар, – це відправить вас на панорамний знімок зубів, щоб оцінити довжину і вигнутість коренів, близькість коренів до гайморової пазухи і гілкам нервів, висоту кісткової тканини над коронкою зуба, якщо він не прорізався. Все це дає можливість спланувати хід операції для безпечного і дбайливого видалення зуба.

Для того, щоб не пошкодити сусідні зуби, атипові вісімки необхідно витягувати по частинах. Якщо зуб лежить в кістці, спочатку знімається кістковий “дах”, потім лікар відокремлює коронку від коренів і обережно виймає всі частини. Для якнайшвидшого загоєння лунки ми використовуємо спеціальні колагенові фліси або мембрани, виготовлені з плазми пацієнта. Такий підхід дозволяє стимулювати регенерацію тканин і скоротити реабілітаційний період.

Після атипових видалень лікар зазвичай призначає антибіотики, знеболюючі та протизапальні препарати, при необхідності також – антигістамінні і сечогінні, щоб уникнути набряку тканин.

Чи буде боляче, і інші важливі питання

Видалення зуба мудрості зазвичай проводяться під місцевою анестезією. Сучасні анестетики дозволяють повністю знеболити операційне поле, тому болю ви відчувати не будете. Якщо планується складна і тривала операція, ми практикуємо медикаментозний сон: так пацієнт повністю позбавлений від переживань і стресу, а також від необхідності тривалий час тримати рот відкритим.

Слід розуміти, що атипове видалення – це серйозна операція, яка зачіпає не тільки самий зуб і слизову, а й окістя і кістку. А значить, в післяопераційному періоді можливі певні неприємні моменти, наприклад:

  • Істотний набряк і гематоми. Зазвичай набряк проявляється на другий день після втручання і на наступний день ще посилюється, а потім протягом трьох-чотирьох днів сходить.
  • Обмежена рухливість нижньої щелепи, тобто важко відкривати рот. Це теж пов’язано з набряком тканин, звичайна амплітуда рухів відновиться, як тільки зійде набряк.
  • Ниючий біль в місці видалення. На цей випадок лікар випише вам знеболюючі та протизапальні препарати.
  • Підвищена температура тіла. Для загоєння рани організм виробляє інтерферони, це пов’язано  з підвищенням температури.

Якщо у вас виник один або декілька цих симптомів, не треба панікувати – це абсолютно нормальне явище, але тим не менш, слід попередити про це лікаря. Зазвичай, дискомфорт проходить через три-чотири дні.

Шви після атипового видалення знімають через 10-14 днів. Весь цей час необхідно ретельно стежити за гігієною операційного поля і виконувати всі рекомендації лікаря.

Ціни

Найменування послугиЦіна (грн)
Видалення зубавід 670 грн
Атипове видалення зубавід 1 120 грн
Видалення зуба “мудрості”від 1 120 грн
Атипове видалення зуба “мудрості”від 2 270 грн

Дану послугу надають

Приклади виконаних робіт

Записатися на прийом

Scroll Up