Протезування на шести імплантатах

В клініку звернувся молодий хлопець з відсутністю жувальних зубів і запитом на відновлення зубних рядів. Кілька років тому він проходив стоматологічне лікування, в тому числі була проведена операція по нарощуванню кістки у бокових ділянках верхньої щелепи (синус ліфтинг), з метою подальшого встановлення імплантатів. Однак операція зазнала фіаско. Така історія невдалого стоматологічного втручання ускладнює подальше лікування, оскільки утворюються спайки і кісткові дефекти. І кожна наступна спроба буде все складнішою у виконанні і менш прогнозованою.

Крім того, коронки на передніх зубах пацієнта були розгерметизовані. Коли лікар їх зняв, то виявив, що корені зубів під цими коронками зруйнувалися нижче рівня ясен.

Після детального огляду, комп’ютерної томографії та внутрішньоротового сканування лікар запропонував пацієнту два плани лікування.

Перший варіант включав переліковування каналів коренів передніх зубів, ортодонтичне витягування їх, відновлення куксою і установку суцільнокерамічних коронок. А в бокових ділянках – нарощування кістки в місцях кісткових дефектів, установку імплантів і коронок на них. Такий план лікування можна було б виконати за 12-18 місяців, адже для дозрівання підсадженої кістки потрібно 6-8 місяців і стільки ж – для приживлення імплантів). Цей план пацієнт відхилив через його тривалість і високу вартість.

Другий варіант передбачав видалення зруйнованих коренів і встановлення 6 імплантів в обхід кісткових дефектів з подальшою фіксацією на них повного керамічного зубного ряду. Таке лікування можна було виконати за одну операцію, а вже через три-п’ять днів зафіксувати тимчасовий протез. Фінансово цей план був в кілька разів дешевше першого варіанту.

За допомогою спеціального програмного забезпечення лікар поєднав дані комп’ютерної томографії та внутрішньоротового сканування і детально спланував позиціонування майбутніх імплантантів так, щоб встановити їх в зони найбільшої кісткової пропозиції і в обхід гайморової пазухи. Для максимально точного виконання плану операції на 3D принтері надрукували хірургічний шаблон, який кріпиться в порожнині рота пацієнта і задає точне положення для встановлення імплантантів. Навігаційна хірургія робить операцію максимально прогнозованою і суттєво зменшує ризики.

За одну операцію лікар видалив коріння передніх зубів і встановив 6 імплантантів, провів кісткову пластику власною кісткою пацієнта, взятою з бугрів верхньої щелепи. На п’ятий день після операції лікар зафіксував тимчасовий протез. Через 8 місяців тимчасову ортопедичну конструкцію ми поміняли на постійну.

До лікування

До лікування

До лікування

До лікування

Після лікування

Після лікування

Після лікування

Після лікування

Записатися на прийом

Scroll Up