Протезування на імплантах при повній відсутності зубів

Пацієнтку 64 років привела в нашу клініку її дочка, з проханням повернути мамі можливість посміхатися і повноцінно жувати. Двадцять років тому пацієнтка втратила всі зуби, і більше десяти років вона носила повні знімні протези. Крім незадовільної естетики, протези погано трималися в роті, з’їжджали і не дозволяли жувати тверду їжу і впевнено посміхатися.

Пацієнтку також довгий час турбувало оніміння пальців на руках і болі в скронях неврологічного характеру, але консультації у неврологів не дали результату. Незважаючи на явні і постійні симптоми, неврологічний діагноз так і не був поставлений.

Комп’ютерна томографія показала виражену атрофію кісткової тканини обох щелеп. Це сталося в результаті тривалого носіння повних знімних протезів. Постійне натискання протезу на нижньощелепний нерв і стало причиною неврологічного болю на нижній щелепі.

Оскільки пацієнтка не живе в Україні, і періодично приїжджає всього на кілька тижнів, термін лікування повинен був бути максимально коротким. Тому, а також з огляду на вік, в якому не бажані великі хірургічні втручання, лікар прийняв рішення не включати кісткову пластику в план лікування.

Естетико-функціональна реабілітація проводилася на імплантах, які з урахуванням подальшого ортопедичного навантаження, хірург встановив в зони найбільшого обсягу кістки.

Через 6 місяців після імплантації, ортопед зафіксував тимчасову конструкцію. Етап тимчасового протезування необхідний для того, щоб суглоби і м’язи пацієнтки адаптувалися до нової висоти прикусу, а також для того, щоб людина заново навчилася жувати, посміхатися, артикулювати. Тимчасове протезування дає можливість відпрацювати естетичні параметри зубів – звикнути до нової усмішки, зрозуміти, чи необхідна корекція і яка, і внести корективи перед виготовленням постійних зубів.

І тільки після того, як ортопед переконався в функціональності та естетичній гармонійності тимчасових зубів, лабораторія виготовила постійну конструкцію. На нижній щелепі це умовно знімний протез на титановій балці, який фіксується на 4 імплантантах, а на верхній – незнімний протез фіксований на 6 імплантантах: каркас з титанової балки на якому встановлені коронки з діоксиду цирконію та керамічні ясна. Метал в місці з’єднання верхньої щелепи і протеза – це мультіюніти. Таке їх розташування гарантує правильне позиціонування штучних зубів і служить індикатором якості гігієни. Подібне протезування дозволяє відновити не тільки зуби, але і естетичні параметри особи, які у пацієнтів, які тривалий час носять знімні протези, губляться в результаті атрофії кісткової тканини. Через відсутність кістки, м’які тканини втрачають підтримку і провисають, в результаті чого, людина виглядає набагато старше за свій вік.

Посмішка до лікування

Повні знімні зубні протези

Зріз комп'ютерної томографії

Індивідуальні ложки для зняття зліпків з імплантів

Постановка зубів на воску (ортопедичний етап лікування)

Тимчасові конструкції

Постійні конструкції

Посмішка після лікування

Записатися на прийом

Scroll Up