Носіння брекетів і догляд за ними

Отже, всі сумніви відкинуті – брекети встановлені. Що ж далі? Як їх носити? Як дорогий і делікатний одяг, брекет-система не терпить зневажливого ставлення до себе. Брекети необхідно пестити і леліяти: дбайливо поводитися з ними, не їсти того, що вони не люблять, регулярно їх чистити і користуватися ополіскувачем.

Ми докладніше розповімо вам, що і як робити.

Перші дні життя з брекетами

Брекети – це як нові туфлі, до яких потрібно звикнути. У перші дні вони можуть тиснути, натирати щоки і губи, провокувати больові відчуття і заважати нормально говорити. Не лякайтеся, це пройде через кілька днів. Якщо брекет-система ранить слизову або є порушення дикції, ортодонти рекомендують використовувати спеціальний захисний віск для брекетів (його можна купити в аптеці).

Справедливості заради треба сказати, що звикання до лінгвальних брекетів триває довше, і вони сильніше впливають на дикцію, ніж вестибулярні (тобто ті, що кріпляться на зовнішню сторону зубів).

Догляд та гігієна

Для того, щоб під брекетами зуби не псувалися, їх чистка повинна стати вашим хобі. Чистити зуби доведеться після кожного прийому їжі, але особливо скрупульозно вранці і ввечері. При чому звичайної щітки вам не вистачить. Найкраще придбати комплект зі спеціальної ортодонтичної щітки з виїмкою в щетині і монопучок (або йоржик). Спочатку слід чистити ортодонтичною щіткою, як ви зазвичай чистите зуби. А потім – йоржиком або монопучком ретельно пройтися між брекетами, дугою і поверхнею зубів, а також по ясеневому краю. Важливо переконатися, що ні на зубах, ні на самій брекет-системі не залишилося нальоту і залишків їжі. Найкраще використовувати спеціальні ортодонтичні зубні пасти і ополіскувач. Їх склад націлений на зменшення зубного нальоту і каменю, запобігання накопичення хвороботворних мікробів на зубах, яснах і брекетах, попередження несвіжого дихання, загоєння ранок у ротовій порожнині.

Догляд за зубами можна спростити за допомогою іригатора – пристрою, що подає під тиском тонкий струмінь рідини. Але його застосування не замінює використання щітки, йоржика і ополіскувача.

Ну і не забувайте як мінімум раз на півроку проходити комплексну професійну чистку в клініці.

Невже це назавжди?

Про тривалість вашого лікування вам розповість ваш лікар. Середня тривалість носіння брекетів – півтора-два роки. На жаль, прискорити процес вирівнювання зубів і виправлення прикусу ви не зможете. А ось уповільнити – запросто. Для цього достатньо пропускати візити до ортодонта і не стежити за гігієною зубів. Брекети можуть бути пошкоджені механічно – тобто вживаючи в їжу небажані продукти (горіхи, попкорн, тверді овочі і фрукти, карамельки).

Після зняття брекет-системи для закріплення ефекту вам доведеться носити ретейнери – тонкі пластинки, які кріпляться на внутрішній стороні зубів і зберігають їх в правильному положенні. Доглядати за ними слід так само ретельно, як і за брекетами.

Якщо ви не змогли розібратися з чимось, не соромтеся задавати питання вашому ортодонту. Ми в NanoClinic завжди раді проконсультувати вас.

Будьте здорові. І красивих вам усмішок!

Scroll Up