Лікування уві сні: безпечно, без болю, без стресу

Напевно немає людини, яка любить лікувати зуби. Так, ми розуміємо, що з сучасними анестетиками це неболяче, ми розуміємо, що це необхідно. Але все одно, є певний дискомфорт, треба тримати рот відкритим, а при тривалому лікуванні це непросто. От би заснути – і прокинутися вже з пролікованих зубами! У нас є для вас хороша новина – це можливо. У NanoClinic ви можете лікувати зуби під медикаментозним сном: ви спите, а лікар працює.

Коли показано лікування уві сні?

В першу чергу медикаментозний сон – це справжній порятунок для людей з дентофобіей, простіше кажучи, з патологічним страхом стоматологічного лікування. Якщо при одній думці про бормашини у вас починають пітніти долоні і тремтіти коліна, ви напевно знаєте, що таке дентофобія.

Лікування уві сні також дозволяє лікарю справлятися з такими особливостями, як сильно виражений блювотний рефлекс (коли самий простий дотик до язика або щік викликають напади блювоти), порушення вестибулярного апарату (коли пацієнт не може лікуватися лежачи через сильне запаморочення і панічні атаки), підвищена тривожність, наслідки ДЦП та інші супутні проблеми.

Ну і нарешті використання седації обгрунтовано, коли потрібно виконати великий фронт робіт за один візит, і особливо, якщо планується велике хірургічне лікування.

Протипоказання до седації

Лікування уві сні можна проводити навіть при досить серйозних супутніх патологіях. Протипоказань до седації досить мало, і велика частина їх – тимчасові.

Тому, седацію не проводять:

  • при повному шлунку;
  • при черепно-мозкових травмах;
  • при загостренні хронічних захворювань;
  • при серйозних серцево-судинних патологіях;
  • при продуктивному кашлі з великим виділенням мокроти.

Абсолютним протипоказанням до седації є міастенія – рідкісне аутоімунне нервово-м’язове захворювання. Всі інші хронічні захворювання, такі як діабет, підвищений артеріальний тиск і інші, слід обговорити з лікуючим лікарем для визначення можливих, пов’язаних з ними ризиків і шляхів їх мінімізації.

Так це загальний наркоз?

Треба розуміти, що медикаментозний сон – це НЕ загальний наркоз: пацієнт дихає самостійно, штучна вентиляція легенів не потрібна, людина навіть може чути лікаря, виконувати прості прохання, наприклад «відкрийте, будь ласка, рот трохи ширше».

Лікування, яке проводиться під медикаментозним сном може бути досить тривалим – до шести годин, весь цей час пацієнта супроводжує лікар-анестезіолог і стежить за всіма життєвими показаннями – тиском, диханням, серцебиттям, сатурацією (насиченням крові киснем).

Седація не вимагає тривалого часу на відновлення. Після припинення подачі препарату в кровотік, свідомість відновлюється протягом 20-30 хвилин. Те, що відчуває людина відразу після припинення седації, можна порівняти з легким алкогольним сп’янінням.

Чи можна за кермо і інші важливі питання

Загальна слабкість і сонливість може зберігатися ще близько години-двох, тому після лікування уві сні ні в якому разі не можна сідати за кермо. Оптимально, якщо людину з клініки забирає хтось близький.

Відразу після процедури можна пити, і, якщо не було хірургічного втручання – то і їсти. Можливі обмеження по прийому їжі залежать тільки від тих стоматологічних процедур, які провів лікар, сам медикаментозний сон на це абсолютно не впливає.

Медикаментозний сон – простий і безпечний спосіб провести навіть найскладніші стоматологічні процедури без стресу, болю і неприємних відчуттів для пацієнта. Але незважаючи на свою простоту, таке лікування вимагає ретельного планування і підготовки: крім консультації з лікуючим стоматологом, потрібна також консультація з анестезіологом. Разом, вони планують обсяг необхідного лікування, розраховують приблизну тривалість сну і призначають дату і час майбутнього втручання.

Якщо вас зацікавила можливість лікування уві сні, запишіться на консультацію, щоб отримати відповіді на всі ваші запитання.

Scroll Up