Лікування прихованого карієсу

На перший погляд фотографії зубів ДО і ПІСЛЯ лікування мало чим відрізняються: і там і там світлі, цілі зуби без видимих змін. Але якщо придивитися до кольору емалі, ми можемо помітити її сірий відтінок в деяких ділянках. Саме ця зміна кольору говорить нам про наявність каріозного процесу всередині зуба. Якщо такий зуб не лікувати, можливі 2 варіанти розвитку подій:

  1. каріозне ураження дійде до нерва зуба і викличе його запалення – пульпіт. В такому випадку пацієнт звернеться в клініку з сильним зубним болем, і лікар буде видаляти нерв і пломбувати канали.
  2. карієс “з’їсть” внутрішні тканини зуба, зробить його крихким, і тоді зовнішня емалева оболонка відколеться при будь-якому підвищеному навантаженні, наприклад коли людина вкусить оливку з кісточкою або навіть хліб зі скоринкою. У цьому випадку пацієнт приїде в клініку зі скаргою на відкол зуба. Якщо каріозна порожнина досить глибока, лікування теж може закінчиться видаленням нерву.

Пацієнт прийшов на плановий огляд, лікар діагностувала прихований карієс, і лікування обійшлося фотополімерними реставраціями. За один візит лікар вилікувала три зуби. Використання системи коффердам (синя латексна хустка) дозволяє провести лікування швидше і якісніше: вона захищає зуб від слини, а слизову порожнини рота від попадання хімічних розчинів. Ізоляція робочого місця забезпечує кращу адгезію і герметичність пломби, а значить продовжує термін її служби.

Для профілактики утворення подібних прихованих каріозних процесів між зубами необхідно використовувати флосс (зубну нитку) ЩОДНЯ.

До лікування

Розкриття каріозних порожнин

Усунення тканин уражених карієсом

Відновлення зубів фотополімерними реставраціями

Після лікування

Записатися на прийом

Scroll Up