Консультація ортодонта для дітей: навіщо і для чого?

Неправильний прикус, криві зуби і, як наслідок, негарна посмішка в дорослому віці можуть бути наслідком таких поширених дитячих звичок, як смоктання пальця або губи, тривале тримання рота відкритим і інших. Вся справа в тому, що лицьові кістки малюка дуже податливі, і, наприклад, постійно відкритий рот в ранньому віці дуже негативно впливає на формування лицьового скелета, а також на розвиток і тонус м’язів обличчя і шиї. Більш того, «незапланований» перерозподіл навантажень може навіть призвести до порушення постави або викривлення хребта.

Всього цього можна уникнути, якщо ще в дитячому віці вчасно скоригувати ріст кісток обличчя. Багато батьків бачать проблему у дитини і розуміють, що треба щось робити, навіть проконсультувавшись з фахівцем, чекають, наприклад, коли дитині виповниться 12 років, щоб застосувати традиційне ортодонтичне лікування. У більшості випадків через вакуум інформації альтернативні підходи навіть не розглядаються. А адже багато проблем з ростом зубів можна вирішити набагато раніше і, що важливіше, ефективніше.

Адже насправді у більшості дітей потенціал росту обличчя позитивний, але те, який розвиток він отримає в майбутньому, багато в чому залежить від обраного шляху росту щелеп дитини. Тому дуже важливо вчасно виявити можливу патологію і почати лікування ще до завершення пубертатного періоду – лікування, яке практично гарантовано матиме прогнозований стабільний результат, в той час, як в дорослому віці рішення проблем c неправильно сформованими щелепно-лицьовими кістками потребують складного хірургічного втручання.

Необхідно пам’ятати, що однаково важливо як відучити дитину від шкідливих звичок, так і сформувати корисні. Наприклад, регулярне виконання спеціальних вправ, а також використання спеціальних апаратів забезпечать формування у дитини звички утримувати язик на піднебінні, що є як ефективним профілактичним заходом, так і запорукою подальшого якісного лікування.

Не відкладайте візит до дитячого ортодонта, особливо, якщо ви бачите, що зуби у вашої дитини прорізуються неправильно – своєчасне лікування та профілактика заощадить вам величезну кількість незручностей, часу і грошей.

Scroll Up