Комп’ютерний знімок зубів – гарантія правильного діагнозу

Якісне стоматологічне лікування починається з постановки точного діагнозу – це аксіома. Для цього, як правило, недостатньо візуального огляду, адже він дає тільки поверхневе уявлення про стан зубів, а для правильної діагностики лікарю необхідно мати повне уявлення про стан зуба – про будову його коренів і оточуючих тканин. Таку інформацію може дати рентгенівський знімок зубів, зроблений перед початком лікування. До недавнього часу цю процедуру більшість пацієнтів сприймало негативно через страх опромінення і, по можливості, намагалися її уникати. Але, з розвитком технологій, ситуація змінилася докорінно.

Комп'ютерний знімок щелепи - точно і безпечно

Лікування зубів у сучасній клініці – це максимум комфорту і мінімум неприємних відчуттів для пацієнта. А якщо говорити про сучасні методи діагностики – то і повну безпеку під час обстеження. Знімок щелепи сьогодні – це комп’ютерна візуалізація щелепно-лицьової області пацієнта, яка дає точне уявлення про стан будь-якої ділянки щелепи.

3D – дослідження застосовується в наступних областях стоматології:

 • Хірургічна стоматологія;
 • Ортопедична стоматологія;
 • Ендодонтія і ортодонтія;
 • Пародонтологія;
 • Естетична стоматологія.

У клініці мікроінвазивної стоматології «NanoClinic» проводиться комп’ютерна томографія щелепної системи – точна і безпечна процедура, на підставі якої будується подальший план лікування. Комп’ютерна томографія дозволяє виявити приховані проблеми в будові зубного ряду, запальні процеси, гранульоми і новоутворення в ротовій порожнині або гайморових пазухах. При необхідності, в деяких випадках проводиться томографія скронево-нижньощелепних суглобів або ж боковий знімок черепа (ТРГ). Томограма дає фахівцям можливість переглянути «пошарово» будь-яку ділянку щелепи в будь-якій проекції і отримати інформацію, недоступну при візуальному огляді.

Клініка «NanoClinic» оснащена найсучаснішим діагностичним обладнанням, яке дозволяє зробити рентген зуба без будь-якої шкоди для організму пацієнта.

У яких випадках необхідно зробити знімок зубів?

Зробити знімок зубів за допомогою комп’ютерної томографії слід в таких випадках:

 • При постановці або уточненні діагнозу;
 • При підготовці до протезування, імплантації або видаленню зубів;
 • При травмуванні щелепно-лицьового відділу;
 • Для призначення ефективного терапевтичного лікування різних стоматологічних захворювань;
 • При визначенні патологій будови зубного ряду і щелепи;
 • При корекції прикусу.

Тривимірне зображення щелепно-лицьового апарату використовується так само і при виготовленні ортодонтичних конструкцій – зубних протезів, імплантів, брекет-систем.

При терапевтичному лікуванні панорамний знімок, отриманий за допомогою томографа, дозволяє виявити приховані вогнища запалення, кісти та інші новоутворення в кісткових або ясенних тканинах. На знімку представлена докладна інформація про форму і будову зубних каналів і коренів.

У разі хірургічного втручання КТ щелепи дає повну інформацію про структуру та щільність кісткової тканини, про наявність яких-небудь прихованих патологій в області проведення оперативного лікування або установки імпланту.

Scroll Up